Reklama

Reklama

​ŚDM: Spotkanie z papieżem przeniesione?

Z powodu problemów komunikacyjnych spotkanie z papieżem Franciszkiem może nie odbyć się w podkrakowskich Brzegach - podają lokalne media. Krakowska kuria jest jednak przeciwko jakimkolwiek zmianom.

We wtorek (8 marca) w Warszawie odbywa się narada przedstawicieli rządu z komitetem organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta. - My w tym spotkaniu nie uczestniczymy, ponieważ nie jesteśmy organizatorem tego wydarzenia - odcina się rzecznik UM.

Jak czytamy w serwisie lovekrakow.pl, jeszcze dziś może zapaść decyzja o zmianie miejsca mszy świętej z papieżem Franciszkiem. Początkowo ustalono, że zaplanowana na 31 lipca msza odbędzie się w Brzegach pod Wieliczką, jednak dotarcie do tego miejsca przez nawet 2,5 mln pielgrzymów rodzi gigantyczne komplikacje.

Reklama

Pojawił się postulat przeniesienia mszy na krakowskie Błonia lub na lotnisko w Pobiedniku.

- Ze strony komitetu nie ma żadnego potwierdzenia. Ta informacja nie wyszła od nas - dowiedział się dziennikarz Interii w komitecie organizacyjnym ŚDM.

Również Watykan nie chce komentować rzekomej zmiany miejsca spotkania młodzieży z Franciszkiem. - Nie udzielamy żadnych informacji - powiedziano nam w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej.

Krakowska kuria jest jednak przeciwko jakimkolwiek zmianom związanych z programem ŚDM.

- Nie bierzemy pod uwagę zmiany miejsca spotkania z papieżem Franciszkiem i takie, z tego co wiem, jest też stanowisko komitetu organizacyjnego ŚDM. Ten plan był konsultowany zarówno z rządem, jak i z Watykanem. Msza święta na zakończenie Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Brzegach - powiedział Interii ksiądz Piotr Studnicki.

Dowiedz się więcej na temat: ŚDM 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje