Reklama

Reklama

Matura 2021: Niemiecki poziom podstawowy. Arkusz CKE i rozwiązania

Maturę 2021 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym zdawało dziś 10,5 tys. tegorocznych absolwentów. W tym artykule zamieściliśmy arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dzisiejszej matury z niemieckiego oraz transkrypcję nagrań. Następnie strona po stronie opublikowaliśmy kolejne proponowane rozwiązania.

Niemiecki na poziomie podstawowym jest od lat drugim najchętniej wybieranym językiem obcym nowożytnym. Pierwsze miejsce zajmuje angielski, który zdaje zdecydowana większość maturzystów. Trzecie miejsce w rankingu popularności należy do języka rosyjskiego. Na maturze 2021 chęć jego zdawania zadeklarowało 3,8 tys. abiturientów. 

Język niemiecki jako język obcy nowożytny na poziomie podstawowym jest jednym z trzech przedmiotów obowiązkowych, obok polskiego i matematyki. Oznacza to, że aby zdać maturę 2021, trzeba napisać ten egzamin na co najmniej 30 proc.

Reklama

Matura 2021. Tutaj arkusz CKE z niemieckiego i odpowiedzi

W tym miejscu znajdziesz arkusz CKE z niemieckiego poziom podstawowy oraz komplet odpowiedzi zaproponowanych przez naszego germanistę!

Matura 2021. ARKUSZ CKE: Język niemiecki - poziom podstawowy (pobierz tutaj)

Matura 2021: Niemiecki transkrypcja nagrań (pobierz tutaj)   

Kolejną stronę arkusza CKE wraz z odpowiedziami znajdziesz na stronie numer 2

Kolejne odpowiedzi na stronie numer 3


Matura 2021. Ważne terminy: Wyniki, poprawka, sesja czerwcowa

Najważniejszym terminem, którego wyczekują wszyscy maturzyści jest dzień ogłoszenia wyników matury 2021. Nastąpi to 5 lipca. 

Co jeśli w lipcu okaże się, że nie zdałeś jednego przedmiotu obowiązkowego? Wówczas możesz przystąpić do egzaminu poprawkowego 24 sierpnia. Jeśli jednak nie zdobędziesz wymaganych 30 proc. z więcej niż jednego egzaminy mamy złe wieści. Poprawiać je będziesz mógł dopiero za rok. 

Kolejny ważny termin dotyczy tegorocznych maturzystów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli przystąpić do matury w sesji głównej czyli majowej. Jeśli należysz do tej grupy, do egzaminów możesz przystąpić  w sesji dodatkowej. Jej termin wyznaczono na 1-16 czerwca. 

Matura 2021. Harmonogram na najbliższy tydzień 

Większość egzaminów w sesji maturalnej 2021 już za maturzystami. Kolejne odbędą się w najbliższy piątek oraz od 17 do 20 maja. Tutaj szczegółowy harmonogram

14 maja (piątek) - chemia - poziom rozszerzony (godz. 9); język niemiecki - poziom rozszerzony (godz. 14).

17 maja (poniedziałek) - historia - poziom rozszerzony (godz. 9); język rosyjski - poziom rozszerzony (godz. 14).

18 maja (wtorek) - fizyka - poziom rozszerzony (godz. 9); język hiszpański - poziom rozszerzony (godz. 14).

19 maja (środa) - informatyka - poziom rozszerzony (godz. 9); język włoski - poziom rozszerzony (godz. 14).

20 maja (czwartek) - języki mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński) - poziom podstawowy (godz. 9); języki mniejszości narodowych - poziom rozszerzony (godz. 14) oraz egzaminy z poszczególnych przedmiotów w językach obcych dla absolwentów klas dwujęzycznych.

Arkusze i odpowiedzi z egzaminów maturalnych 2021

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

Matura 2021 z języka angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

Pozostałe arkusze CKE publikujemy w zakładce "Matura 2021. Arkusze" (przejdź tutaj)

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama