Reklama

Reklama

Matura 2019. Chemia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Maturzyści rozpoczęli w poniedziałek drugi tydzień sesji egzaminacyjnej 2019. O godz. 9:00 przystąpili do egzaminu dojrzałości z chemii na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań mieli trzy godziny. Poniżej znajdziecie arkusz CKE - chemia (poziom rozszerzony) wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Zapraszamy!

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Zdający mieli maksymalnie 180 minut, aby rozwiązać zadania zawarte w arkuszu. 

Chemia jest jednym z przedmiotów do wyboru. Pisali ją dziś tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką chęć. Wynik z przedmiotów dodatkowych nie wpływa na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Ma jednak znacznie podczas rekrutacji na studia. 

W tym roku chęć zdawania chemii na poziomie rozszerzonym wyraziło 26,5 tys. osób, co stanowi 9,8 proc. wszystkich tegorocznych abiturientów.

Chemia jest na szóstym miejscu wśród przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze, po angielskim (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym), geografii, matematyce, języku polskim i biologii. 

Wyniki egzaminu dojrzałości maturzyści poznają 4 lipca.

Chemia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Reklama

Poniżej publikujemy arkusz CKE z chemii na poziomie rozszerzonym wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Pamiętajcie, że od 6 maja, kiedy rozpoczęła się sesja maturalna, codziennie publikujemy dla was arkusze CKE z kolejnych przedmiotów wraz z przykładowymi rozwiązaniami. Znajdziecie je w naszym raporcie "Matura 2019. Arkusze"

CHEMIA - poziom rozszerzony - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania zadań znajdziesz na następnej stronie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje