Reklama

Reklama

Matura 2019: Język angielski poziom podstawowy arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski na poziomie podstawowym - to z tym przedmiotem w środę na maturze 2019 mierzyli się abiturienci. Egzamin składał się z trzech części i trwał 120 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE z angielskiego - poziom podstawowy wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Bądźcie z nami!

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie podstawowym składał się z zadań zamkniętych oraz jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać 50 punktów.

Język angielski od lat jest najpopularniejszym językiem obcym na maturze. W tym roku na poziomie podstawowym zdawało go 93 proc. wszystkich maturzystów.

Reklama

Po południu w środę odbywa się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Po godz. 19:00 opublikujemy arkusz CKE z tego przedmiotu wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Znajdziecie je w zakładce "Matura 2019. Arkusze" (tutaj)

Matura 2019: Angielski podstawowy - arkusz CKE i rozwiązania

Publikujemy arkusz maturalny z języka angielskiego (poziom podstawowy) wraz z proponowanymi rozwiązaniami oraz transkrypcję nagrań (rozumienie ze słuchu). W naszym raporcie "Matura 2019" codziennie publikujemy najświeższe informacje na temat przebiegu egzaminów. Znajdziecie tam także arkusze CKE z kolejnych dni wraz z nieoficjalnymi, proponowanymi odpowiedziami. Zapraszamy!

ARKUSZ CKE - JĘZ. ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY (pobierz tutaj)

TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

Kolejne odpowiedzi na stronie drugiej.

To już wszystkie odpowiedzi. Pamiętajcie, że są to rozwiązania nieoficjalne, zaproponowane przez naszego eksperta.

***

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi matury 2019:

JĘZYK POLSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE ORAZ ODPOWIEDZI

JĘZYK POLSKI (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE ORAZ ODPOWIEDZI

MATEMATYKA (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Kiedy matura 2019? Publikujemy harmonogram CKE

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL