Reklama

Reklama

Matura 2019: Matematyka - poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2019 z matematyki na poziomie podstawowym zakończona. Obowiązkowy egzamin z "królowej nauk" trwał 170 minut i napisało go ponad 269 tys. tegorocznych abiturientów. Poniżej publikujemy arkusz CKE - matematyka (poziom podstawowy) i odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

Reklama

Matura 2019 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9:00. Maturzyści rozwiązywali zadania przez 170 minut. 

Reklama

Arkusz egzaminacyjny składał się z trzech rodzajów zadań. Pierwsza część zawierała zadania zamknięte wraz z podanymi odpowiedziami, z których tylko jedna była poprawna. Drugą część egzaminu stanowiły zadania otwarte krótkiej odpowiedzi - każdy maturzysta musiał podać zwięzłe uzasadnienie swojego rozwiązania. Ostatnia, trzecia część zadań zawierała polecenia otwarte rozszerzonej odpowiedzi. Abiturienci musieli dokładnie zaplanować strategię rozwiązania zadań i przedstawić w odpowiedzi na arkuszu swój sposób rozumowania.

Do obowiązkowego egzaminu z matematyki przystąpiło dziś łącznie 269 tys. tegorocznych abiturientów. Aby go zdać, muszą uzyskać minimum 30 proc. punktów.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym maturzyści napiszą w czwartek, 9 maja, o godz. 9:00.

Podczas wtorkowych egzaminów do 663 szkół trafiły informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. 

Jak poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik, w 481 szkołach matura z matematyki rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem o godzinie 9:00. W 181 szkołach egzamin wystartował z opóźnieniem. 

W jednej szkole - w liceum zaocznym - ewakuowano zdających, przez co matura została przerwana. Zdający przystąpią do egzaminu w czerwcu. Dyrektor CKE poinformował, że chodzi o szkołę z terenu podlegającego OKE w Poznaniu.

Matura 2019: Matematyka - poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z matematyki (poziom podstawowy) wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami, które zaproponował współpracujący z nami ekspert. Zapraszamy!

MATEMATYKA - poziom podstawowy - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Rozwiązania kolejnych zadaniach znajdziesz na następnej stronie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje