Reklama

Reklama

Matura 2019: WOS rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie (WOS) na poziomie rozszerzonym zakończony. Matura z tego przedmiotu rozpoczęła się w piątek o godz. 14:00 i trwała 180 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE z WOS-u wraz rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów.

WOS przez wiele lat był w czołówce przedmiotów dodatkowych najchętniej wybieranych przez maturzystów. Jednak w ciągu ostatnich lat ten trend uległ zmianie. Obecnie WOS, wśród przedmiotów wybieranych przez abiturientów, jest na dalekim, dziewiątym miejscu (w porównaniu z rokiem poprzednim spadł o dwie pozycje w dół).

Reklama

Na maturze 2019 WOS zdawało ponad 20 tys. maturzystów, co stanowi jedynie 7,4 proc. wszystkich tegorocznych abiturientów.  

Aby zdać maturę, należy obowiązkowo przystąpić do egzaminów pisemnych z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego (wszystkie na poziomie podstawowym), a także jednego wybranego przedmiotu dodatkowego (poziom rozszerzony). Z każdego z tych przedmiotów uczeń musi uzyskać wynik nie niższy niż 30 proc. Wyjątkiem jest przedmiot dodatkowy - tutaj nie ma określonego minimalnego progu. Konieczne jest także przystąpienie do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego. 

WOS poziom rozszerzony. Arkusz CKE i rozwiązania

Poniżej publikujemy arkusz CKE - WOS - poziom rozszerzony wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów. Pamiętajcie, że od 6 maja, kiedy rozpoczęła się sesja maturalna, codziennie publikujemy dla was arkusze CKE z kolejnych przedmiotów wraz z przykładowymi rozwiązaniami. Znajdziecie je w naszym raporcie "Matura 2019. Arkusze"

WOS - poziom rozszerzony - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)


Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie!

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 wos | WOS arkusz cke

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama