Reklama

Reklama

Certyfikat covidowy ma być ważny bezterminowo. Decyzja za kilka dni

- Po trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19 certyfikat będzie ważny bezterminowo; decyzja w tej sprawie zapadnie w końcu kwietnia - zapowiedział w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Na koniec kwietnia będzie decyzja, na pewno wszystkich poinformujemy. W Polsce każdy po trzeciej dawce szczepionki, ale także po czwartej, co logiczne, będzie miał certyfikat ważny bezterminowo - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Bezterminowy certyfikat covidowy

- Dzieci już dzisiaj mają certyfikat ważny bezterminowo i to jest decyzja Komisji Europejskiej. My wprowadzamy certyfikat bezterminowy dla wszystkich, którzy mają przynajmniej trzecią dawkę - dodał.

W Polsce podano dotąd ponad 54,1 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 22,4 mln osób, a dawkę przypominającą przyjęło ponad 11,6 mln osób.

Reklama

Od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 3483 (w tym 299 ponownych zakażeń) nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 105 pacjentów. Dane dotyczące COVID-19 są obecnie podawane w odstępach tygodniowych. 20 kwietnia opublikowano pierwszy taki raport, który obejmuje okres od 16-20 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy