Reklama

Reklama

Adam Niedzielski zapowiada mandaty za brak maseczki

- Jutro mam spotkanie z komendantem policji. Jeśli chodzi o karanie za brak maseczki nasza polityka będzie teraz bardziej dolegliwa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski za kulisami kongresu Impact'21 w Poznaniu. Jednocześnie szef resortu zdrowia podkreślił: - Jesteśmy znacznie bliżej normalności niż przed rokiem.

W rozmowie z dziennikarzami Adam Niedzielski odniósł się do coraz powszechniejszego - jego zdaniem - lekceważenia obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Zapowiedział karanie mandatami osób niezakrywających ust i nosa.


Brak maseczki? Adam Niedzielski zapowiada mandaty

- Jutro mam spotkanie z komendantem policji. Ta polityka będzie bardziej dolegliwa, jeśli chodzi o karanie za brak maseczek. Do tej pory podstawowym elementem było zwracanie uwagi, upominanie. Teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów. Mamy dobre podstawy prawne. Przypomnę, że kodeks wykroczeń został zmieniony. Powinniśmy naprawdę zmienić tę mentalność, która została u nas z czasów wakacji, kiedy zakażeń rzeczywiście było niewiele, więcej przebywaliśmy na powietrzu. Teraz mamy zupełnie inne warunki, inna liczba zakażeń, więcej przebywamy w pomieszczeniach. Dlatego też egzekucja tego obowiązku jest konieczna - stwierdził minister zdrowia.

Reklama

- Zwracajmy uwagę innym. Zdaję sobie sprawdzę, że czasem reakcje są mało akceptowalne, ale to świadczy o danej osobie. Dbajmy o siebie również w ten sposób - zaapelował Niedzielski.

Adam Niedzielski: Szczepienia przybliżają nas do normalności


Jednocześnie Adam Niedzielski podkreślił, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest dużo lepsza niż przed rokiem.

- Jak państwo widzicie, patrząc choćby na wyniki dzisiejsze i porównując je z wynikami sprzed roku, to widzimy bardzo wyraźnie, że ten efekt szczepień dla zdrowia publicznego jest zauważalny - ocenił.

- Rok temu mieliśmy blisko 18 tys. zakażeń dziennie, dziś mamy ich 8 tys. Hospitalizacji dzisiaj jest 5800, a w zeszłym roku było prawie 14 tys. To pokazuje, jak szczepienia i przechorowanie pozwalają nam funkcjonować w sposób zdecydowanie bliższy normalności. System opieki zdrowotnej absolutnie nie traci w tej chwili wydolności - podkreślił Adam Niedzielski.

Ładowanie...

Impact'21

Kongres Impact'21 to - jak wyjaśnia organizator - miejsce dyskusji toczonych na styku biznesu, polityki, nauki i nowoczesnych technologii w kontekście "czwartej rewolucji przemysłowej". Uczestnicy debat i spotkań poszukują rozwiązań, które mogą okazać się kluczowe w budowie potencjału rozwojowego polskiej gospodarki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy