Reklama

Reklama

Przez cały listopad możliwość odpustu zupełnego dla wiernych zmarłych. Watykan wydał dekret

Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych - ogłosił Watykan. Celem decyzji jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wiernym.

W dekrecie wydanym na polecenie papieża Franciszka przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Odpust ten udzielany jest zawsze od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.

Chodzi o to, jak wyjaśniono, by zagwarantować bezpieczeństwo wiernym.

Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

Reklama

Kardynał Mauro Piacenza, który jest Penitencjarzem Większym, powiedział w wywiadzie dla watykańskich mediów, że decyzja Stolicy Apostolskiej jest odpowiedzią na prośby wielu biskupów o wyjście naprzeciw potrzebom wiernych.

- Dzięki temu można rozłożyć w czasie wizyty na cmentarzu - dodał.

- Wzięto pod uwagę normy wydane przez różne cywilne władze państw w celu ograniczenia skupisk podczas pandemii - dodał kardynał Piacenza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL