Reklama

Reklama

Ozdrowieńcy i zaszczepieni nie powinni się opalać. Nowe ustalenia włoskich lekarzy

Ozdrowieńcy po COVID-19 i zaszczepieni przeciwko tej chorobie powinni latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca - przestrzegają włoscy eksperci. Ich zdaniem skóra takich osób może być słabsza i bardziej narażona na promienie słoneczne.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić. Z tego powodu prowadzoną we Włoszech kampanię edukacyjną o raku skóry rozszerzono również na kwestie związane z pandemią.

Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo stosując oczywiście kremy ochronne - podkreślają lekarze cytowani przez "Il Messagero".

Objawy koronawirusa na skórze

Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę czy stanu podobnego do odmrożenia. - Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry - dodał doktor Fania.

Dlatego także z tego powodu tegoroczne lato powinno być wyjątkowe, a skóra szczególnie chroniona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy