Reklama

Reklama

Kolejne problemy Johnsona. W czasie pierwszego lockdownu miał przyjęcie urodzinowe

Brytyjski premier Boris Johnson miał przyjęcie urodzinowe podczas pierwszego koronawirusowego lockdownu - podała w poniedziałek ITV News. Spotkanie odbyło się w czerwcu 2020 roku, kiedy zgromadzenia towarzyskie w pomieszczeniach były zakazane.

Według nadawcy w przygotowaniach do przyjęcia, które odbyło się 19 czerwca, uczestniczyła żona premiera, Carrie Johnson, a w wydarzeniu wzięło udział do 30 osób.

W odpowiedzi na te zarzuty biuro Johnsona w komunikacie przesłanym do ITV oświadczyło: "Grupa pracowników zebrała się na krótko w sali gabinetowej, aby życzyć premierowi wszystkiego najlepszego. Premier był tam krócej niż 10 minut".

Raport w sprawie imprez na Downing Street

W bieżącym tygodniu ma zostać opublikowany raport w sprawie nieformalnych spotkań towarzyskich i imprez na Downing Street. Od jego wyniku wielu posłów konserwatywnych uzależnia decyzję, czy wysłać wniosek o wotum nieufności wobec Johnsona.

Reklama

W połowie stycznia "Daily Mirror" ujawnił, że w biurze brytyjskiego premiera na Downing Street regularnie odbywały się alkoholowe spotkania, nazwane "winnymi piątkami" i nie zaprzestano ich po wprowadzeniu restrykcji covidowych, kiedy spotkania towarzyskie były zakazane.

Wcześniej brytyjska prasa donosiła o innych spotkaniach towarzyskich na Downing Street w czasie, gdy w kraju obowiązywały surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy