Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2019 z matematyki zakończony. Od godz. 9:00 przez równo 100 minut uczniowie klas VIII rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Poniżej publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki. Zadania rozwiązują dla was nasi eksperci. Bądźcie z nami!

Egzamin ósmoklasisty 2019 pisze ponad 377 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych. W poniedziałek ósmoklasiści rozpoczęli egzaminacyjny maraton od sprawdzianu z języka polskiego. We wtorek musieli wykazać się wiedzą z matematyki. W środę czeka ich z kolei egzamin z języka obcego.

Reklama

Arkusz CKE z matematyki składał się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Zadania otwarte to takie, w których uczeń musiał samodzielnie sformułować odpowiedź. Powinna ona obrazować tok rozumowania, zawierać niezbędne rachunki, przekształcenia czy wnioski.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwał 100 minut. Ósmoklasiści ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogli pisać go dłużej - do 150 minut.

Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie przystąpił do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, będzie go pisał w drugim terminie, który wyznaczono na 3, 4 i 5 czerwca. 

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z matematyki i nieoficjalne odpowiedzi do zadań. W naszym raporcie specjalnym EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 codziennie publikujemy aktualności dotyczące egzaminu, przydatne informacje, arkusze CKE i odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Znajdziesz tam m.in. arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego, który uczniowie klas VIII pisali w poniedziałek. 

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!


Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje