Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2019 z matematyki zakończony. Od godz. 9:00 przez równo 100 minut uczniowie klas VIII rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Poniżej publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki. Zadania rozwiązują dla was nasi eksperci. Bądźcie z nami!

Egzamin ósmoklasisty 2019 pisze ponad 377 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych. W poniedziałek ósmoklasiści rozpoczęli egzaminacyjny maraton od sprawdzianu z języka polskiego. We wtorek musieli wykazać się wiedzą z matematyki. W środę czeka ich z kolei egzamin z języka obcego.

Arkusz CKE z matematyki składał się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Zadania otwarte to takie, w których uczeń musiał samodzielnie sformułować odpowiedź. Powinna ona obrazować tok rozumowania, zawierać niezbędne rachunki, przekształcenia czy wnioski.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwał 100 minut. Ósmoklasiści ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogli pisać go dłużej - do 150 minut.

Reklama

Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie przystąpił do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, będzie go pisał w drugim terminie, który wyznaczono na 3, 4 i 5 czerwca. 

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z matematyki i nieoficjalne odpowiedzi do zadań. W naszym raporcie specjalnym EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 codziennie publikujemy aktualności dotyczące egzaminu, przydatne informacje, arkusze CKE i odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Znajdziesz tam m.in. arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego, który uczniowie klas VIII pisali w poniedziałek. 

Egzamin ósmoklasisty 2019. Matematyka - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!


Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie!

To już wszystkie odpowiedzi do zadań. Przypominamy, że są to rozwiązania nieoficjalne, zaproponowane przez naszych ekspertów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy