Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego

Za tobą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego i szukasz arkuszy CKE oraz odpowiedzi? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś. W tym tekście publikujemy arkusz egzaminacyjny Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Chwilę później pojawią się tutaj odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Bądź z nami, odświeżaj stronę i sprawdź, ile punktów udało ci się zdobyć na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2022 już trwa. We wtorek 24 maja uczniowie podeszli do pierwszego z trzech egzaminów. Swoje zmagania rozpoczęli od języka polskiego. To egzamin obowiązkowy dla wszystkich, którzy kończą szkołę podstawową. Nie obowiązuje jednak próg zdawalności. Do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych liczy się jednak liczba zdobytych punktów

Egzamin ósmoklasisty 2022. Jak wygląda egzamin z języka polskiego?

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego składa się z dwóch części. Za pierwszą z nich można zdobyć 25 punktów i jest to czytanie ze zrozumieniem. Druga część, to wypracowanie. Tu do zdobycia jest maksymalnie 20 punktów. Łącznie uczniowie mogą uzyskać do 45 punktów.

Reklama

Uczniowie poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty 1 lipca. Z kolei zaświadczenia otrzymają 8 lipca.

Egzamin ósmoklasisty 2022. W Interii arkusze CKE i odpowiedzi

W raporcie specjalnym Interii "Egzamin ósmoklasisty 2022" codziennie, po zakończeniu egzaminów będziemy publikować arkusze CKE wraz z odpowiedziami, które zaproponują nasi eksperci.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 179 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

  • 51 arkuszy z języka polskiego, w tym arkuszy z poleceniami w języku ukraińskim,
  • 50 arkuszy z matematyki w języku polskim, litewskim oraz ukraińskim,
  • 78 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych, w tym arkuszy z poleceniami w języku ukraińskim.

Język polski. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

Publikowanie arkuszy CKE oraz nieoficjalnych odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 rozpoczynamy już dziś. O godz. 13.00 w tym tekście znajdziecie arkusz egzaminacyjny z języka polskiego. Kilka minut później pojawią się pierwsze rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Podobnie będzie jutro i pojutrze - po egzaminach ósmoklasisty z matematyki i języka angielskiego.

Tutaj można pobrać ARKUSZ CKE. Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego

Poniżej stopniowo publikujemy nieoficjalne odpowiedzi z polskiego na egzaminie ósmoklasisty 2022.

Zachęcamy do odświeżania strony

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama