Reklama

Reklama

Rusocin: Pożar w warsztacie samochodowym. Spłonęło 16 pojazdów

16 spalonych lub uszkodzonych pojazdów, a straty szacowane na dwa miliony złotych - to bilans pożaru, do którego doszło w warsztacie samochodowym w Rusocinie (woj. pomorskie). Płomienie ugaszono, ale trwa akcja służb, które przepompowują olej napędowy z rozszczelnionych zbiorników.

W pożarze, do którego doszło w warsztacie samochodowym w Rusocinie, zniszczonych zostało 16 pojazdów. Wcześniej służby informowały o 12 spalonych samochodach.

Pożar w Rusocinie. 16 spalonych pojazdów

- Bilans pożaru to pięć spalonych ciągników siodłowych z trzema naczepami, trzy całkowicie zniszczone samochody osobowe oraz jeden samochód dostawczy - podsumował oficer prasowy KMP w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk. Dodał, że częściowemu uszkodzeniu uległy również cztery inne ciężarówki.

O pożarze służby zostały powiadomione o godz. 5 nad ranem. Po kilkugodzinnej akcji gaszenia pożaru, na miejsce została wezwana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ze Starogardu Gdańskiego, która nadal przepompowuje olej napędowy z rozszczelnionych zbiorników paliwa.

Reklama

Pożar w warsztacie samochodowym. Straty na 2 mln zł

Na miejscu pracują również policjanci, wykonują oględziny m.in. spalonych pojazdów. Kościuk dodał, że na miejscu będzie pracować także biegły z zakresu pożarnictwa, który wstępnie określi, co mogło być przyczyną pożaru.

Oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska dodała, że funkcjonariusze rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. - Sprawdzamy i przeglądamy zapisy z kamer monitoringu - zaznaczyła.

Straty wstępnie oszacowano na ok. 2 mln złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy