Pożar w gdańskim szpitalu. Konieczna była ewakuacja
Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało w gdańskim szpitalu im. Mikołaja Kopernika. Na oddziale chirurgii ogólnej pojawił się ogień - paliło się wyposażenie jednej z szafek. Przeprowadzono ewakuację 27 pacjentów oraz sześciu pracowników szpitala. Trwają czynności sprawdzające i oddymianie pomieszczeń.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy od pracowników ochrony Szpitala im. Mikołaja Kopernika przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku w sobotę ok. godz. 20 - podał oficer prasowy gdańskiej straży pożarnej bryg. Jacek Jakóbczyk.
Gdańsk: Pożar w szpitalu. Przeprowadzono ewakuację
Wyjaśnił, że na miejscu pracowało 25 strażaków. - Szybko zlokalizowaliśmy pożar. Paliło się wyposażenie szafki w jednym z pomieszczeń chirurgii ogólnej szpitala - przekazał i dodał, że z budynku ewakuowano 27 pacjentów i sześciu pracowników szpitala.
- Trwają czynności sprawdzające i oddymianie - oznajmił.
Rzeczniczka szpitala Katarzyna Brożek poinformowała, że pacjenci zostali rozlokowani na innych oddziałach szpitalnych
Przyczyny pożaru wyjaśni policja i biegły z zakresu pożarnictwa.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!