Reklama

Reklama

Zderzenie tramwajów w Krakowie. 20 osób rannych

Dwa tramwaje zderzyły się w środę po godzinie 17 na ulicy Klimeckiego w Krakowie. Jak informuje magistrat, rannych zostało 20 osób, w większości niegroźnie. Na miejscu trwa akcja służb, a droga jest zablokowana. Krakowskie MPK wprowadziło objazdy dla linii tramwajowych. To drugi wypadek na Klimeckiego tego samego dnia.

Dwuwagonowy tramwaj Konstal 105Na, obsługujący linię "49", wjechał na tył nowszego pojazdu Stadler Tango "Lajkonik" linii "50". Jeden z wagonów pierwszego z nich został zgnieciony, a drugi spiętrzył się.

Jak informuje krakowski ratusz, 20 osób zostało rannych, ale w większości niegroźnie. Na miejscu pracuje sześć zespołów ratowniczych, straż pożarna oraz policja.

Wśród poszkodowanych jest m.in. motorniczy jednego z tramwajów. Mężczyzna był chwilowo zakleszczony w kabinie pojazdu, ale udało się go uwolnić.

Kraków. Wypadek na ulicy Klimeckiego. Drugi w środę

Ruch tramwajowy na ulicy Klimeckiego jest zablokowany w obu kierunkach. MPK Kraków wprowadziło trasy objazdowe i uruchomiło zastępcze autobusy.

Reklama

Facebookowa Platforma Komunikacyjna Krakowa informuje, że zderzenie tramwajów to drugi wypadek na torowisku w ciągu ulicy Klimeckiego w środę. Rano przejazd tramwajów zablokowały po stłuczce dwa auta osobowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy