Reklama

Reklama

Warszawa. Awaria wodociągowa na Pradze. Zalana aleja Waszyngtona

Trwają utrudnienia w ruchu na stołecznej Pradze-Południe, gdzie doszło do awarii wodociągu. Woda wdziera się na aleję Waszyngtona, a także równoległe do niej torowisko dla tramwajów. Pracownicy MPWiK próbują powstrzymać wyciek.

Informację o awarii potwierdził Marek Smółka, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jak opisał, woda podmywa torowisko tramwajowe oraz jezdnię. - Na miejscu jest ekipa mająca powstrzymać wyciek - zapewnił. Woda spływa także w kierunku ulic sąsiadujących z aleją Waszyngtona.

MPWiK dodało, że awaria nie powoduje przerw w dostawie wody dla mieszkających na Pradze. "Przepraszamy za niedogodności związane z awarią i prosimy o wyrozumiałość. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ruch w tym rejonie można było przywrócić do normy jak najszybciej" - przekazało.

Reklama

Niemożliwy stał się ruch tramwajów na odcinku Rondo Wiatraczna - Rondo Waszyngtona. Z tego powodu składy linii "9" i "24" kursują trasą objazdową przez ulicę Grochowską i aleję Zieleniecką. W zastępstwie uruchomiono zastępcze autobusy, a przyspieszona linia "521" obsługuje więcej przystanków.

Kolejna awaria w okolicy

Zdjęcia obrazujące skutki poniedziałkowej awarii opublikował na Twitterze stołeczny radny PiS z Pragi-Południa Marek Piotr Borkowski. "Woda płynie co najmniej ul. Grenadierów, do Kinowej i dalej wzdłuż Błoni Elekcyjnych. Spływa gdzie może, prawie nie da się przejść przez Kinową, o alei Waszyngtona nie mówiąc" - napisał.

To nie pierwsze takie zdarzenie w tej samej okolicy. Niemal równo dwa lata temu - 12 czerwca 2019 r. - woda z pękniętej rury zalała Park Skaryszewski. Również wtedy podmyta została Aleja Waszyngtona oraz torowisko.

Dowiedz się więcej na temat: awaria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy