Reklama

Wypadek busa z przedszkolakami. Dziecko wypadło przez szybę

Groźny wypadek busa z przedszkolakami w Szklarach (woj. małopolskie). Jak informuje policja, jedno z dzieci wypadło przez szybę. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Na miejscu pracują służby.

Informacja o dramatycznym wypadku w Szklarach w powiecie krakowskim pojawiła się we wtorek 17 stycznia rano.

Szklary. Wypadek busa z przedszkolakami

- Zgłoszenie o wypadku dotarło do służb ok. 7:30. Wewnątrz znajdowało się pięcioro dzieci i dwie osoby dorosłe - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik PSP w Krakowie Hubert Ciepły.

Jak informuje portal Patrol998-Małopolska, "kierujący busem, przewożący dzieci, wpadł w poślizg, uderzając w ogrodzenie". 

"Jedno dziecko wypadło przez boczną szybę" - czytamy. Informację w rozmowie z polsatnews.pl oficjalnie potwierdziła policja. 

Reklama

- Przyczyna wypadku zostanie określona w wyniku prowadzonego na miejscu postępowania. Na ten moment wiadomo jedynie, że kierowca busa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w ogrodzenie - mówiła oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kom. Justyna Fil.

Wypadek w Szklarach. PSP: Dziecko zabrane do szpitala

Jak przekazał rzecznik PSP w Krakowie Hubert Ciepły, jeden pięciolatek został zabrany do szpitala. Na badania trafiła też dziewczynka, która wypadła przez okno.

Opiekunka w wieku ok. 30 lat miała lekkie otarcia twarzy. Wraz z kierowcą (66 lat), który miał podwyższone ciśnienie, również  została przetransportowana na SOR.

Do Szklar skierowano około 10 jednostek straży pożarnej. Chodzi o zastępy ze Szklar, Jerzmanowic, Łazów, Krakowa i Przegini. Na miejscu pracuje również policja. 

Służby informują o możliwych utrudnieniach w ruchu w miejscu zdarzenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szklary | Małopolskie | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy