Reklama

Reklama

Pożar schroniska na Hali Kondratowej w Tatrach

Strażacy z Zakopanego otrzymali informacje o pożarze schroniska na Hali Kondratowej w Tatrach. Ogień objął fragment dachu w pobliżu komina. Pożar udało się ugasić przebywającym na miejscu turystom.

Strażacy otrzymali zgłoszenie po godz. 16. Strażacy i ratownicy TOPR z uwagi na trudny teren próbowali dotrzeć na miejsce samochodami terenowymi i quadami. "Na miejscu są służby Tatrzańskiego Parku Narodowego" - informowała Paulina Kołodziejska z TPN

Pożar schroniska na hali Kondratowej

Z informacji RMF FM wynika, że pożar nie był duży i udało się go ugasić turystom. Lokalne media informują, że nikt nie został poszkodowany.

"Strażacy w tej chwili dogaszają dach oraz rozbierają jego fragmenty, by sprawdzić, czy gdzieś nie tli się jeszcze ogień" - dodaje RMF FM.

Schronisko zbudowane z drewnianych bali

Schronisko turystyczne PTTK na Hali Kondratowej w całości jest zbudowane z drewnianych bali. Mieści się przy południowej ścianie Giewontu na wysokości 1333 m n.p.m. Jest to najmniejsze schronisko w polskich Tatrach. Dysponujące 20 miejscami w pokojach 6- i 8-osobowych.

Reklama

Budynek został wzniesiony przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w latach 1947-1948. W 1953 r. schronisko zostało częściowo zniszczone przez kamienną lawinę, która zeszła ze stoków Giewontu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy