Reklama

Pijana 12-latka. Koledzy wyciągnęli ją z wody

Dziewczynka weszła w niedzielę wieczorem do zbiornika Kruki w Oświęcimiu. Wcześniej piła wódkę. Mogłoby dojść do tragedii, gdyby nie pomoc nastoletnich kolegów. Dziecko miało 1,4 promila alkoholu w organizmie – podała oświęcimska policja. Nieletnia jest pod opieką lekarzy.

Jak informuje policja, w niedzielę po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o 12-latce, która będąc pod wpływem alkoholu weszła do zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

 

- Nad brzegiem policjanci zastali czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz przemoczoną i zziębniętą, lecz przytomną nastolatkę. Funkcjonariusze przenieśli ją do radiowozu, aby się ogrzała. Krótko potem dziewczynka trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Została przewieziona do szpitala na leczenie - powiedziała rzeczniczka komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka. 

Reklama

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że dziewczynka miała 1,4 promila alkoholu

Pijana nastolatka. Uratowali ją koledzy 

Pomoc wezwali koledzy nastolatki, gdy zorientowali się, że ta przebywa sama nad wodą. Pobiegli nad brzeg zbiornika. 12-latka znajdowała się po pas w wodzie.  

- Wyciągnęli ją na brzegi i wezwali pomoc. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności, w jakich dziewczyna nabyła wódkę - podała rzeczniczka policji w Oświęcimiu. 

Jak przypomniała Jurecka, czas spędzany poza domem przez nastolatków staje się nierzadko okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. - Apelujemy do rodziców, by zwracali uwagę na zagrożenie uzależnieniami, które powodują nieodwracalne zmiany w młodym organizmie - oznajmiła. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Oświecim | pijana nastolatka | nastolatki | policja | alkohol

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy