Reklama

Reklama

Nie żyje Ludwik Węgrzyn. Był współtwórcą polskich samorządów

W wieku 69 lat zmarł Ludwik Węgrzyn, trzykrotny starosta bocheński, założyciel Związku Powiatów Polskich. Wcześniej przez wiele miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. - W ostatnim czasie nastąpił jej nawrót i nie było już ratunku - poinformował wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak.

- Ludwik Węgrzyn był człowiekiem nietuzinkowym, który zjadł zęby na samorządzie lokalnym. O pewne rzeczy walczył bezpardonowo i zawsze mówił prawdę, nawet gdy było to niewygodne. Zawsze prawdę głosił z tą samą odwagą. Był twórcą Związku Powiatów Polskich i współtwórcą polskich samorządów, przy tworzeniu których opiniował pewne kwestie - powiedział Ryszard Drożdżak.

Na stronie internetowej powiatu bocheńskiego przekazano: "Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Ludwika Węgrzyna. Starosty Bocheńskiego I, II, V kadencji. Radnego Rady Powiatu w Bochni od 2002 roku. Szanowanego szefa i kolegi. Wybitnego Polaka, patrioty, samorządowca, który pracy na rzecz lokalnej społeczności poświęcił całe zawodowe życie".

Reklama

Kim był Ludwik Węgrzyn? W Bochni wystawiono księgę kondolencyjną

W bocheńskim starostwie powiatowym do 11 października wystawiona będzie księga kondolencyjna. "Może do niej wpisać się każdy, kto chciałby wspomnieć zmarłego Ludwika Węgrzyna i wyrazić swój żal po jego odejściu" - opisano.

Ludwik Węgrzyn był ekspertem z zakresu administracji publicznej i finansów publicznych. Przedstawiciele powiatu opisali go jako "kreatywnego i otwartego na inicjatywy gospodarcze, społeczne i kulturalne". 

"Konsekwentny w realizowaniu oryginalnych rozwiązań. Laureat wielu nagród i wyróżnień, wśród których są: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Honorowy za 'Zasługi dla Województwa Małopolskiego', Złoty Krzyż Zasługi, Brązowy Medal 'Za Zasługi dla Obronności Kraju', Brązowy Krzyż Zasługi. I tych najważniejszych: Laureat Oskara Samorządowego" - wyliczyli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy