Reklama

Akcja CBŚP. Zabezpieczono 163 kg amfetaminy produkowanej w domu

Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych i przejęli 163 kg amfetaminy w formie stałej i płynnej. Jednak na tym nie zakończyły się działania funkcjonariuszy. Przechwycili również urządzenia i prekursory, które służyły do produkcji narkotyków. Zatrzymano pięciu podejrzanych, a zabezpieczone mienie ma wartość blisko 177 tys. zł.

"Praca funkcjonariuszy z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji nad tą sprawą rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Z ustaleń wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu krakowskiego" - podaje CBŚP w komunikacie. 

Dzięki prowadzonym działaniom funkcjonariusze CBŚP dotarli do miejsca, gdzie produkowane były hurtowe ilości amfetaminy. Jak się okazało, na terenie prywatnej posesji funkcjonowała linia produkcyjna, która była przeznaczona do wytwarzania narkotyku.

Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci znaleźli tam odczynniki, kolby, zlewki, środki chemiczne oraz urządzenia. W innym pomieszczeniu znajdował się basen ogrodowy wypełniony wodą, który służył do schładzania gotowych wyrobów. "Policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością płynnej amfetaminy oraz substancji poreakcyjnej" - dodają funkcjonariusze. 

Reklama

Policjanci zabezpieczyli 163 kg amfetaminy

Środki zabezpieczone przez funkcjonariuszy CBŚP zostały przekazane do dalszych badań. Łącznie przechwycono 163 kg amfetaminy, która na rynku hurtowym warta jest blisko 1,2 mln zł. Co więcej, zabezpieczono 80 kg substancji, która trafiła do laboratorium, aby ustalić co to za środek. 

Jak podano w komunikacie, zatrzymano pięciu podejrzanych - w tym dwóch tzw. "chemików". Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszeli zarzut m.in. "udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych". 

Czytaj także: Dwulatek chodził po parapecie. Rodzice byli pod wpływem narkotyków

Mężczyźni zostali skazani na trzy miesiące tymczasowego aresztu. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych, którego wartość wynosi blisko 177 tys. zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CBŚP | narkotyki | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama