Reklama

Reklama

Łódź. 30-latek postrzelił w twarz klienta chińskiego baru

​Na trzy miesiące aresztowano 30-latka, który - używając wiatrówki - miał postrzelić klienta chińskiego baru, przez co ten o mało nie stracił wzroku. Poszkodowany wcześniej zwrócił uwagę na zachowanie agresora, który krzyczał, uderzał w ladę i mówił sam do siebie.

Do incydentu doszło w połowie grudnia 2021 roku, kiedy do jednego z lokali gastronomicznych przy ulicy Wojska Polskiego w Łodzi wszedł niepokojąco dziwnie zachowujący się mężczyzna.

- Mówił do siebie i uderzał rękami w ladę baru. W pewnym momencie kłopotliwy klient próbował zamówić sok, jednak przez dłuższą chwilę nie mógł porozumieć się ze sprzedawcą. Wzbudziło to w nim jeszcze większą frustrację, którą wyładował, krzycząc - zrelacjonował kom. Marcin Fiedukowicz, rzecznik łódzkiej policji.

Postrzelił mężczyznę, który zwrócił mu uwagę, by zachowywał się inaczej

Jak dodał policjant, inny klient baru zwrócił uwagę pobudzonemu mężczyźnie, lecz odpowiedzią na to były groźby. - W końcu 30-latek wyszedł na zewnątrz, domagając się, aby zrobił to również próbujący łagodzić sytuację mężczyzna. Gdy to nie poskutkowało, założył maskę na twarz, wrócił do lokalu i strzelił z broni pneumatycznej w twarz mężczyzny, który wcześniej zwrócił mu uwagę - opisał. 

Reklama

Na skutek tego zdarzenia pokrzywdzony doznał poważnego uszkodzenia okolic oka. Musiał przejść zabieg chirurgiczny.

- Metalowy pocisk wystrzelony w twarz omal nie pozbawił go wzroku. Podejrzany nie poprzestał na jednym strzale i przed opuszczeniem baru jeszcze kilka razy wystrzelił w stronę napadniętego mężczyzny - przekazał.

Agresor trafił do aresztu. Za kratami może spędzić do 15 lat

30-letniego mieszkańca łódzkiej dzielnicy Bałuty zatrzymano we wtorek. - Usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności - podał rzecznik łódzkiej policji.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy