Reklama

Reklama

40-latek "leciał autem w powietrzu". Rajd zakończył na drzewie

Na drzewie i zaparkowanych autach swoją jazdę zakończył pijany 40-latek z Bełchatowa (Łódzkie). Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zdaniem świadków "auto leciało w powietrzu". Mężczyzna miał podwójny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak przekazała we wtorek rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska, zgłoszenie z osiedla Dolnośląskiego swoim przebiegiem przypominało scenariusz filmu akcji. Świadkowie poinformowali bowiem dyżurnego o ujęciu kierowcy, który "leciał autem w powietrzu" i swoją jazdę zakończył uderzając w drzewo oraz w zaparkowane pojazdy.

Kierowca "latającego auta" miał 2,5 alkoholu

- W rozmowie ze świadkami zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca opla vectry jechał od strony targowiska miejskiego. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i autem wzbił się w powietrze. Ostatecznie z impetem uderzył w drzewo oraz zaparkowane pojazdy, zatrzymując się pomiędzy nimi - relacjonowała.

Reklama


W ten sposób doszło do uszkodzenia czterech samochodów osobowych. Mężczyzna po uderzeniu w pojazdy, wysiadł ze swojego auta i próbował uciec z miejsca wypadku.

- Mieszkaniec pobliskiego bloku, który zobaczył lecące w powietrzu auto z okna swojego mieszkania, widząc oddalającego się kierowcę opla, wybiegł z domu i uniemożliwił mu ucieczkę - dodała nadkom. Kaszewska.

Podczas badania alkomatem okazało się, że 40-letni bełchatowianin kierujący vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Miał również podwójny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Do tego był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Trafił do szpitala, gdzie przebywał pod nadzorem policji, a następnie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Najbliższy czas spędzi za kratami, odbywając karę w sprawie, do której był poszukiwany. Podejrzanego czekają też poważne konsekwencje finansowe. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy