Reklama

Reklama

Dzień Kubusia Puchatka 2022. Dlaczego wypada akurat dziś?

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego akurat dziś? Otóż na to święto wybrano rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza, który stworzył literacką postać rozkosznego Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Alan Alexander Milne urodził się w 1882 roku w Londynie. W latach 20. XX wieku poślubił Dorothy De Selincourt, z którą miał syna - Christophera Robina. To właśnie z nim związana jest historia powstania Kubusia Puchatka.

Dzień Kubusia Puchatka. Skąd pomysł na postać misia?

Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie rodzinie Milne'ów bardzo spodobała się niedźwiedzica Winniepeg. To właśnie pluszowego misia będącego jej odwzorowaniem dostał mały Christopher. Przytulanka tak przypadła chłopcu do gustu, że praktycznie się z nią nie rozstawał. Wtedy Alan Alexander Milne postanowił stworzyć bajkę dla syna - jej bohaterami zostali Krzyś i jego przyjaciel Kubuś Puchatek (Winnie the Pooh).

Reklama

Książka "Kubuś Puchatek" szybko stała się popularna nie tylko wśród młodych czytelników. Oprócz Krzysia i Misia o Bardzo Małym Rozumku w książce występują jeszcze: energiczni Królik i Tygrysek, strachliwy Prosiaczek, melancholijny Kłapouchy i opiekuńcza Kangurzyca.

Kubuś Puchatek: Ale po co jeszcze chleb?

Po sukcesie "Kubusia Puchatka" Milne wydał jeszcze kontynuację - "Chatka Puchatka". Przygody Krzysia i Misia doczekały się licznych ekranizacji, a cytaty z książek bawią i rozczulają nas nieustannie. Choćby:

- Powiedz, Puchatku - rzekł wreszcie Prosiaczek - co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?
- Mówię: "Co też dziś będzie na śniadanie?" - odpowiedział Puchatek. - A co ty mówisz, Prosiaczku?
- Ja mówię: "Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego".
Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu.- To na jedno wychodzi - powiedział.

Albo:

Gdy Królik zapytał: - Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? - Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: - Jedno i drugie. - I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: - Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

Lub:

- Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
- Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli 18 stycznia

Popularność Kubusia Puchatka sprawiła, że doczekał się on swojego dnia. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne'a.

A jakie są wasze ulubione cytaty z "Kubusia Puchatka"?

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy