Reklama

Reklama

Pożar wieżowca w Toruniu. 12 mieszkań zniszczonych

Dwanaście mieszkań zostało zniszczonych w pożarze bloku w Toruniu. Mieszkańcy dwóch kondygnacji budynku przy ul. Gagarina nie mogą nadal wrócić do swoich lokali. Trzy osoby zostały ranne.

Strażacy walczyli z pożarem wieżowca w przy ul. Gagarina do późnych godzin nocnych. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na dziewiątym piętrze.

- Z pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Mieszkanie, w którym wybuchł pożar całkowicie spłonęło. Łącznie zniszczenia są w dwunastu lokalach - powiedział w niedzielę oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Dodał, że ewakuowanych musiało zostać 20 mieszkańców. Ci, którzy zamieszkiwali lokale na dziewiątym i dziesiątym piętrze w klatce schodowej, w której wybuchł pożar, do tej pory nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Pozostali wrócili do nich po pięciu godzinach akcji ratunkowo-gaśniczej.

Reklama

Ranny strażak i mieszkańcy bloku

- Ranne zostały trzy osoby. To dwie kobiety mieszkające na jedenastym piętrze, a także strażak z PSP. Panie podtrute zostały dymem. Strażak ucierpiał w wyniku pęknięcia szyby podczas gaszenia ognia - wskazał kpt. Baniecki.

Przyczyna pożaru nie została jeszcze określona. Policja w niedzielę nadal będzie prowadziła czynności w tej sprawie. Osobom, które nie mogły wrócić do mieszkań, proponowane były lokale zastępcze. Nie skorzystali oni z tej możliwości i zorganizowali sobie noclegi we własnym zakresie. Chodzi o siedem osób.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy