Wiemy, czego ma dotyczyć czwarte pytanie w referendum
Z informacji Interii wynika, że ostatnie, czwarte pytanie, które PiS zamierza zadać Polakom w referendum będzie dotyczyć kwestii bezpieczeństwa. Wcześniej spekulowano, że może to być temat rolnictwa lub wprowadzenia euro.

Podczas wizyty w Stężycy w województwie pomorskim premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w poniedziałek Rada Ministrów przyjmie brzmienie wszystkich czterech pytań referendalnych.
W poniedziałek rano poznamy także treść i kształt ostatniego z czterech pytań, jakie PiS chce zadać Polakom 15 października.
Jak dowiedziała się Interia, ma ono dotyczyć tematu bezpieczeństwa.Rozmówcy Interii nie chcą jednak zdradzić, jak konkretnie będzie brzmiało pytanie. - Wszystko będzie jasne jutro - mówi nam jeden z polityków.
Pytanie to, jak usłyszeliśmy, nie będzie dotyczyć bezpośrednio kwestii wojskowych, lecz szeroko pojętej suwerenności i bezpieczeństwa.
PiS zada cztery pytania w referendum
Do tej pory PiS przedstawił trzy z czterech pytań.
Pierwsze zaprezentował w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Będzie dotyczyć prywatyzacji polskich przedsiębiorstw.
1. "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?"
Jak brzmieć będzie drugie pytanie w sobotę rano przekazała była premier Beata Szydło. Chodzi o podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.
2. "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?"
Trzecie pytanie będzie miało związek z nielegalną migracją, o czym w niedzielę poinformował premier Mateusz Morawiecki.
3. "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".
Czego może dotyczyć czwarte pytanie w referendum?
W mediach pojawiały się spekulacje, czego może dotyczyć czwarte pytanie. Przewijały się w nich m.in. kwestie dotyczące rolnictwa, lasów czy wprowadzenia euro.
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia PiS ma przedłożyć uchwałę referendalną, obejmującą wszystkie cztery pytania. Ostatniego dnia posiedzenia, zgodnie z harmonogramem, Sejm ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.
Pomysł przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum po raz pierwszy został zapowiedziany przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w czerwcu. Wówczas PiS zakładał, że referendum ma dotyczyć kwestii relokacji migrantów. Później partia rządząca zdecydowała, że w referendum zostaną zadane także dodatkowe pytania.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!