Reklama

Wielka obława w Wielkopolsce. Poszukiwany był w szpitalu psychiatrycznym

W Muchocinie w Wielkopolsce trwa policyjna obława. Funkcjonariusze poszukują osoby podejrzewanej o zabójstwo dwóch osób w dwóch różnych miejscach - informuje policja. Jak przekazały służby, poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznym.

Jako pierwsze o policyjnej obławie w powiecie międzychodzkim poinformowało w środę radio RMF FM.

Dwa zabójstwa w Wielkopolsce. Nie żyją 22-latek i 45-latka

Służby zostały zawiadomione o pożarze domu jednorodzinnego. Jak się okazało, lokal został podpalony, a wewnątrz mieszkania znaleziono zwłoki 22-latka. Obrażenia ciała wskazywały, że mężczyzna został zabity. 

Wieści Międzychodzkie informują, że sprawca miał podpalić mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Według lokalnego portalu osoba podejrzana miała uciec z miejsca zdarzenia samochodem marki KIA, który miał należeć ofiary.

Reklama

Drugie zabójstwo miało miejsce w Międzychodzie, gdzie 45-letnia kobieta została zabita w swoim mieszkaniu. Po nim sprawca miał porzucić samochód i uciekać dalej pieszo.

Wielkopolskie. Dwa morderstwa, trwa obława

Za 24-latkiem, podejrzanym o dokonanie obu zabójstw, ruszyła policyjna obława. Ta prowadzona jest dalej w czwartek, co potwierdził rzecznik wielkopolskiej policji.

Jak przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. - Nie zbiegł z niego, po prostu skończył się tam jego pobyt i kilka dni temu opuścił placówkę - zaznaczył Borowiak.

Rzecznik wielkopolskiej policji zaznaczył, że dla dobra prowadzonych działań nie poda szczegółów dotyczących poszukiwań. - Jeżeli są prowadzone działania pościgowe, to nie podaje się ani liczby biorących w nich udział policjantów, ani gdzie się one odbywają, chyba, że jest to konieczne, albo ważne. Ale na ten moment dowodzący akcją nie ujawniają gdzie ten pościg jest prowadzony - podkreślił.

Borowiak przyznał, że na razie nie podjęto decyzji o opublikowaniu wizerunku poszukiwanego 24-latka.

Górki: 13-latek pobity w szkole. "Wieczorem zasłabł, w karetce dostał drgawek" 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: morderstwo | policja | Wielkopolska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy