Reklama

Reklama

W sobotę niemal w całej Polsce pochmurnie. Pogodnie tylko w jednym regionie

W sobotę możemy spodziewać się pochmurnej pogody niemal na całym obszarze kraju. Słonecznie i ładnie będzie jedynie na południowym wschodzie Polski. Pogoda w kraju będzie również zmienna. Wszystko ze względu na przemieszczający się z zachodu na wschód front atmosferyczny - poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

W sobotę z zachodu ku centrum kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Nie będzie padało na południowym wschodzie. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie dużo słońca. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami.

Najwięcej przejaśnień we wschodniej i centralnej Polsce. W drugiej połowie dnia w te rejony przemieści się front i strefa przelotnego deszczu. Na zachodzie będzie padało w pierwszej części dnia, natomiast w drugiej połowie się przejaśni.

Reklama

Temperatura od 15 do 19 stopni Celsjusza

Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północy, na pozostałym obszarze od 16 do 18 stopni, zaś najcieplej będzie na południowym wschodzie do 19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty do 45 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, z kierunku południowego.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu głównie w pierwszej części nocy i głównie na północy kraju. To będą słabe opady. Mgły ograniczające widzialność do 200 metrów w północnej połowie kraju.

Temperatura minimalna od 6 stopni w kotlinach karpackich, 8 stopni na wschodzie, 11 stopni w centrum i 13 stopni na zachodzie i nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południa i południowego zachodu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy