Reklama

Reklama

Upały w Polsce. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia

Fala upałów dotarła do Polski. We wtorek termometry mogą pokazywać nawet 34 stopnie. Jeszcze cieplej będzie w środę. W związku z pogodą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Od południa we wtorek będą one obowiązywać w zachodniej Polsce.

- We wtorek rano nad większością kraju będzie pogodnie. Na wschodzie oraz rejonach podgórskich rześko, tam temperatura wyniesie 12-14 stopni Celsjusza - przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Dodała, że "w godzinach południowych i popołudniowych na północnym wschodzie zachmurzenie duże. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu".

Upały w Polsce

W ciągu dnia zacznie rosnąć temperatura. "Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 do 34 stopni, w środę od 33 do 36 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 stopni" - ostrzeżenia takiej lub podobnej treści wydano dla województw lubuskiego i wielkopolskiego oraz części powiatów dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadał ostrzeżeniom najwyższą rangę w trzystopniowej skali. Będą one obowiązywać od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek.

Ciepłe noce

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla części powiatów sąsiednich województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz dla województw łódzkiego i opolskiego, a także zachodnich powiatów mazowieckiego i śląskiego.

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 34 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 15 do 18 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18 do 21 stopni" - brzmi treść ostrzeżenia.

Ostrzeżenie najniższego, pierwszego stopnia będzie obowiązywać w powiatach kotliny Kłodzkiej: kłodzkim i ząbkowickim.

Wydane w poniedziałek ostrzeżenia obowiązywać będą od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek. Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach zostaną wydane ostrzeżenia dla kolejnych regionów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy