Reklama

"Strajk Kobiet". ​Ojciec Adam Szustak: Ja też nienawidzę tego Kościoła

- Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie ladacznicą polityczną - powiedział popularny dominikanin, ojciec Adam Szustak. Odniósł się w ten sposób do niepokojów społecznych po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić całe plugastwo Kościoła - dodał.

Przypomnijmy - 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją przepis dopuszczający aborcję w wyniku ciężkich wad płodu.

Swoje stanowisko dominikanin przedstawił na autorskim kanale w serwisie YouTube.

- Moje poglądy znacie. Jestem zdecydowanie przeciwnikiem wszelkiej aborcji, bo tak mnie uczy pan Jezus (...). Uważam, że nie ma to absolutnie nic wspólnego z żadnym ustawodawstwem. Wprowadzenie ustawowego zakazu nic nie zmienia. To wszystko dzieje się w sercach ludzi - uważa popularny wśród młodych katolików ojciec Szustak.

Reklama

- Tego się nigdy nie zrobi prawem. Tego się nigdy nie zrobi polityką. Tego się nigdy nie zrobi ugrupowaniami. Tego się nigdy nie zrobi sojuszem tronu z ołtarzem. Nigdy, nigdy, nigdy - podkreślił.

Duchowny odniósł się do aktów wandalizmu na murach kościołów w Polsce.

- Ja absolutnie rozumiem ból, kiedy się coś bezcześci dla nas świętego. Ale nie lękajcie się, kochani - zaapelował. I oznajmił, że cała sytuacja paradoksalnie napawa go nadzieją.

- Mam przekonanie, że w Panu Bogu zapłonął ogień. To jest to, co mówił Pan Jezus, że tak bardzo jest w nim ogień, on tak bardzo chce, żeby ten ogień zapłonął już na ziemi. Jaki ogień? Ogień, który wreszcie zniszczy Kościół. Uwaga - tak, powiedziałem to. Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić całe plugastwo Kościoła - oświadczył kaznodzieja.

Szustak nie uważa protestujących za "wrogów Kościoła".

- Ci ludzie mają dość Kościoła, który przestał być ewangeliczny - stwierdził.

Przyznał jednak, że wielu z nich istotnie "nienawidzi Kościoła". I dodał:

- Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś - przepraszam za wyrażenie - ladacznicą polityczną. Tego Kościoła, który się tak wmieszał w politykę, który jakąś swoją siłę, swoje umocowanie, przyszłość, władzę, wynikające z dobrych chęci pragnienie, żeby ludzi nawracać, ufundował w rzeczywistościach tego świata. Tak, to musi runąć - ocenił Szustak.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy