Reklama

Reklama

Sondaż IBRiS: Partia Jarosława Kaczyńskiego ze stabilnym prowadzeniem

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na na 33-procentowe poparcie. Donaldowi Tuskowi i Koalicji Obywatelskiej zaufałoby 26,7 procent wyborców. O trzecie miejsce Lewica walczy z Szymonem Hołownią.

Z opublikowanego w poniedziałek sondażu IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że gdyby wybory do Sejmu i Senatu miały odbyć się teraz, to wzięłoby w nich udział 59 proc. badanych

To o 9 punktów procentowych więcej niż miesiąc temu. Gazeta zauważa, że zmniejszył się też odsetek osób deklarujących, że w wyborach udziału nie wezmą, w tym takich, które wybierały opcję "zdecydowanie nie". O 5,5 pkt proc. zmalała też grupa osób niezdecydowanych w tej sprawie - do 3 proc.

Lider niezagrożony

"Rzeczpospolita" zaznacza, że nie wpłynęło to jednak poważnie na sympatie polityczne wyborców. Nadal w rankingu prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z 33 proc. poparcia (miesiąc temu 32,9 proc.), druga jest Koalicja Obywatelska - 26,7 (we wrześniu 27,1 proc.). 

Reklama

Trzecie miejsce należy do Polski 2050 Szymona Hołowni - 9,6 (10,6 proc.), kolejna jest Lewica - 9,3 (9,0 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska - 6,2 proc (6,3 proc.) oraz Konfederacja - 5,2 proc (5,6 proc) - cytuje "Rz" wyniki sondażu IBRiS. 

10 proc. badanych deklaruje, że nie wie, na kogo odda głos, miesiąc temu było to 8,5 proc. badanych.

Badanie CATI przeprowadzone zostało w dniach 21-22 października na grupie 1100 respondentów.

Reklama

Reklama

Reklama