Reklama

Reklama

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy. "Doszło do nieszczęśliwego zdarzenia"

- Bardzo smutna wiadomość. Żołnierz z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zmarł w czasie pełnienia służby - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej.

Jak poinformował w oświadczeniu dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w sobotę "w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku, którego śmierć poniósł  żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej" (wchodzi ona w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej).

Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa oraz prokuratura z Białegostoku."Wystrzał z broni służbowej"

"Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie" - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Poinformowano, że żołnierz pełni służbę w ramach odwodu, to znaczy "nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej".

Zmarły żołnierz do służby na granicy został oddelegowany tydzień temu. "Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami" - podano w oświadczeniu.

O śmierci żołnierza poinformowano rodzinę, która została objęta pomocą psychologa.

Czytaj także: "Granica nie jest linią namalowaną na kartce. Przyrzekaliśmy, że będziemy jej bronić"

Druga śmierć żołnierza w obszarze przygranicznym

To druga w ostatnich dniach śmierć polskiego żołnierze w obszarze przygranicznym. 

"W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich" - podała w niedzielę na Twitterze 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama