SLD jedzie do ludzi. Rusza akcja "Masz dosyć - przyłącz się"

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

- Chcemy przedstawić nasz lewicowy, wrażliwy program. Chcemy zapytać ludzi, co ich zdaniem, jako lewica, powinniśmy zmienić jako silniejsi - powiedział Dariusz Joński, rzecznik SLD, zapowiadając serię wakacyjnych spotkań.

Dariusz Joński
Dariusz JońskiJacek Dominski/REPORTEREast News
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Dariusz Joński: SLD rusza w Polskę
      Dariusz Joński: SLD rusza w PolskęINTERIA.PL

      Nie tylko "Szydłobus" i podróże koleją. Sojusz Lewicy Demokratycznej pod hasłem "Masz dość - przyłącz się do nas" rusza w Polskę czerwonymi autobusami i rozpoczyna serię spotkań z wyborcami. - Potrzebny jest trzeci - lewicowy język - podkreśla Joński. Pierwszym przystankiem będzie Płock.

      - W najbliższy piątek tuż po głosowaniach parlamentarzyści klubu SLD ruszają w Polskę, tak jak to robiliśmy trzy lata temu - mówił Dariusz Joński na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

      Jak podkreślił, politycy SLD chcą m.in. podsumować 4-letnią kadencję, "apelować do kilku milionów ludzi w Polsce, którzy nie mają gwarancji zatrudnienia" i przedstawić "lewicowy, wrażliwy program". "A także zapytać, co ich zdaniem powinniśmy zmienić" - dodał.

      Dariusz JońskiJacek Dominski/REPORTEREast News

      Pierwszym przystankiem na trasie polityków Sojuszu ma być Płock, gdzie rozpoczęła się m.in. akcja "Konkubinat to też rodzina". Kolejnymi miejscowościami, które odwiedzą, mają być m.in. Ciechocinek, Gdynia, Władysławowo. Mają to być spotkania otwarte dla wszystkich, na ulicach.

      - Dzisiaj, kiedy z jednej strony jest język konserwatywny, a z drugiej liberalny, potrzebny jest ten trzeci język, trzecia droga - lewicowa - ocenił Joński.

      Politycy Sojuszu chcą także przeprowadzić wśród wyborców specjalną ankietę.

      Podczas dzisiejszej konferencji Dariusz Joński wypowiedział się też na temat reformy podatkowej. Polityk skrytykował pomysły PiS, dotyczące ordynacji podatkowej, kwoty wolnej od podatku i stawki VAT. Nazwał je "prezentami dla najbogatszych". Zobacz wideo:

      Video Player is loading.
      Current Time 0:00
      Duration -:-
      Loaded: 0%
      Stream Type LIVE
      Remaining Time -:-
       
      1x
        • Chapters
        • descriptions off, selected
        • subtitles off, selected
          reklama
          dzięki reklamie oglądasz za darmo
          Dariusz Joński o podatkach
          Dariusz Joński o podatkachINTERIA.PL
          emptyLike
          Lubię to
          Lubię to
          like
          0
          Super
          relevant
          0
          Hahaha
          haha
          0
          Szok
          shock
          0
          Smutny
          sad
          0
          Zły
          angry
          0
          Udostępnij
          Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
          Przejdź na