Reklama

Reklama

Radosław Sikorski: Cieszy mnie, że Nord Stream jest sparaliżowany

Radosław Sikorski po raz kolejny wypowiedział się o eksplozjach, które we wtorek miały miejsce w pobliżu gazociągów Nord Stream 1 i 2. Polityk Platformy Obywatelskiej podkreślił, że cieszy się z faktu, że gazociąg "który zwalczały wszystkie polskie rządy, jest w 3/4 sparaliżowany". Sikorski uważa, że to dobre rozwiązanie dla Polski.

"Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców. Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność aby to zrobić stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu" - napisał w mediach społecznościowych Radosław Sikorski, europoseł PO. 

Sikorski po wybuchach przy Nord Stream 2: Dzięki USA!

Były minister Radosław Sikorski opublikował we wtorek na Twitterze zdjęcie z miejsca - jak podają szwedzkie i duńskie instytucje - eksplozji gazociągu Nord Stream 2

"Dziękujemy, USA" - napisał, co sugeruje, że za uszkodzenie rury biegnącej na dnie Bałtyku odpowiedzialne są Stany Zjednoczone Ameryki.

Reklama

W kolejnych tweetach Sikorski stwierdził, że "uszkodzenie Nord Stream zawęża pole manewru Putina". Zdaniem europosła Platformy Obywatelskiej, jeśli prezydent Rosji będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie zmuszony rozmawiać z krajami kontrolującymi inne przeprawy, czyli z Polską i Ukrainą. "Dobra robota" - podkreśla Sikorski. 

Reklama

Reklama

Reklama