Prognoza pogody. Zima nie odpuszcza. IMGW wydał ostrzeżenia
Mimo kalendarzowej wiosny, zima nie odpuszcza. W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed: intensywnymi opadami śniegu, przymrozkami, opadami marznącymi i opadami śniegu. Synoptycy nie mają także dobrych informacji na zbliżający się świąteczny weekend.

W czwartek przez Polskę przemieszcza się front ciepły. Jak podali synoptycy z IMGW, przyniósł on ze sobą we wschodniej połowie kraju opady śniegu, a w pozostałej części opady deszczu. W nocy na wschodzie pojawi się deszcz, w centrum deszcz ze śniegiem. W Karpatach może spaść do 10 cm śniegu.
Ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu i przymrozkami
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla części województwa podkarpackiego do piątku do godzin porannych. Wcześniej informowano o ostrzeżeniu drugiego stopnia w regionie - oznaczało to, że pokrywa śnieżna miała wzrosnąć nawet do 30 cm w ciągu doby.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami wydane zostało dla południowo-wschodnich krańców Polski, przed opadami śniegu dla części województwa małopolskiego, a przed marznącymi opadami dla południowej części kraju. Wszystkie ostrzeżenia obowiązują do piątku.



Prognoza pogody na święta Wielkanocne
Według meteorologów z IMGW, następne siedem dni zapowiada się pochmurnie, pojawią się opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Cieplejsze zapowiadają się noce, nie powinny pojawić się już przymrozki.
Na piątek prognozowane są opady deszczu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w samych górach - śniegu. Synoptycy ostrzegają, że lokalnie może pojawić się marznący deszcz powodujący gołoledź.
"Jutro dosyć nietypowy rozkład maksymalnej temperatury powietrza. Najcieplejszym regionem będzie...polski biegun zimna, czyli Suwalszczyzna, nawet do 12 st. C" - podaje IMGW.
Zgodnie z prognozami, w świąteczny weekend pojawią się opady deszczu, a w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach maksymalnie zobaczymy do 14 st. C. Cieplej będzie dopiero od czwartku, wtedy na termometrach w całej Polsce zobaczymy od 10 st. C do 15 st. C.
Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store