Reklama

Reklama

Prezydent i pierwsza dama złożyli świąteczne życzenia

- Jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na stole. To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić świąt z bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę - mówi prezydent Andrzej Duda, składając z żoną Agatą Kornhauser-Dudą świąteczne życzenia Polakom.

Para prezydencka zamieściła w piątek rano krótkie wideo, na którym składają Polakom bożonarodzeniowe życzenia. - Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy; pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia - zauważył Andrzej Duda.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda dodała, że Boże Narodzenie zajmuje "szczególne miejsce" w polskiej tradycji, o czym przypominają "wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki, oraz liczne obrzędy i zwyczaje - te lokalne i te zachowywane w całej Polsce". 

- Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi "cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom" - dodała małżonka prezydenta.

Reklama

Prezydent przypomniał o mundurowych na polskiej granicy

Andrzej Duda przypomniał, że "jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na stole". - To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić świąt z bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę - zaapelował.

Wśród tych osób prezydent wymienił pracowników służby zdrowia, "trwających przy pacjentach i podopiecznych", jak i "strzegących bezpieczeństwa funkcjonariuszy i żołnierzy". Jak podkreślił, niektórzy z nich "godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę RP".

Agata Kornhauser-Duda: Pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję

Z kolei pierwsza dama mówiła o "osobach przeżywających trudne chwile". - W tym świątecznym czasie każdy gest sympatii i życzliwości budzi prawdziwą wdzięczność.
Wyświadczane innym dobro wraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję - zapewniła Kornhauser-Duda.

Para prezydencka życzy Polakom w kraju i za granicą "świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności", a także "spełnienia planów i marzeń, wewnętrznego spokoju, niezmąconego troskami i obawami, których nie szczędził nam mijający rok". - Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, "jej wspiera jej siłę, swą siłą" - podsumował Andrzej Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy