Reklama

Reklama

Premier potwierdza: Agnieszka Ścigaj będzie nowym ministrem

Potwierdziły się doniesienia o nowym ministrze w rządzie. Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, będzie to Agnieszka Ścigaj z koła poselskiego Polskie Sprawy. - Cieszę się, że w rządzie przybywa kolejny gorący zwolennik zmiany ordynacji, referendów i sędziów pokoju - powiedział Interii Paweł Kukiz, z którym Ścigaj weszła do Sejmu w 2015 roku.

O planowane zmiany w ramach rekonstrukcji rządu premier Mateusz Morawiecki był pytany w czasie konferencji prasowej w Raszynie. - Skoro uroczystość odbędzie się dziś (tj. środę - red.), a godzina 15 już się zbliża, mogę potwierdzić pewne informacje - zaczął Mateusz Morawiecki. 

Rekonstrukcja rządu. Agnieszka Ścigaj nowym ministrem

- Po wielu rozmowach programowych doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy - dodał szef rządu i poinformował, że w skład rady ministrów wejdzie posłanka Agnieszka Ścigaj.

- Pani poseł Agnieszka Ścigaj zajmie się w rządzie integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy - tłumaczył Mateusz Morawiecki, mówiąc o planowanej rekonstrukcji rządu.

Reklama

Agnieszka Ścigaj wchodzi do rządu

Wcześniej "dobrą wiadomość" dla Zjednoczonej Prawicy zapowiadał rzecznik rządu. - Będzie jeszcze w środę dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o stabilność rządową i parlamentarną, w ciągu dnia się pewne rzeczy okażą - mówił Piotr Müller.

Ze słów rzecznika rządu można wnioskować, że mówił o wejściu posłanki Ścigaj w skład Rady Ministrów. 

Agnieszka Ścigaj to była posłanka Kukiz'15, która obecnie należy do koła Polskie Sprawy. Wraz z doniesieniami o zmianach w rządzie pojawiła się również informacja o tym, że Paweł Szramka odchodzi z koła Polskie Sprawy.  

"Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej" - napisał poseł na Twitterze i załączył skan pisma, w którym informuje o rezygnacji.


Koło Polskie Sprawy liczyło do tej pory czterech posłów - w jego skład wchodzą, oprócz Szramki i Agnieszki Ścigaj, Andrzej Sośnierz i Zbigniew Girzyński.

Agnieszka Ścigaj w rządzie. Paweł Kukiz komentuje

Wejście Agnieszki Ścigaj do rządu skomentował Paweł Kukiz, który przez kilka lat blisko współpracował z posłanką. - Cieszę się, że w rządzie przybywa kolejny gorący zwolennik, a właściwie zwolenniczka, zmiany ordynacji, referendów i sędziów pokoju. Przepraszam, jest ich dwoje! Jeszcze Andrzej Sośnierz - powiedział Interii Kukiz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy