Reklama

Nieoficjalnie: Jarosław Gowin czuje się dobrze, opuścił szpital

Jarosław Gowin czuje się dobrze - dowiedział się nieoficjalnie Polsatnews.pl. Z doniesień medialnych wynika, że były wicepremier opuścił szpital i przebywa w domu. Komunikat o stanie zdrowia Gowina ma się pojawić po Nowym Roku.

Jarosław Gowin trafił do szpitala pod koniec listopada. Według niepotwierdzonych informacji medialnych powodem hospitalizacji była depresja. Przed tygodniem były wicepremier miał jednak opuścić szpital i wrócić do swojego domu w Krakowie - poinformował Onet.

Zobacz też: Jarosław Gowin w szpitalu. "Słuchanie go było jakimś koszmarem"

- Pan premier jest silnym człowiekiem i sam poinformuje o swoim stanie zdrowia - przekazała w rozmowie z Polsatnews.pl rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Posłanka dodała, że komunikat o stanie zdrowia Gowina najprawdopodobniej pojawi się po Nowym Roku. 

Reklama

Jak nieoficjalnie dowiaduje się Polsatnews.pl w kręgach związanych z Porozumieniem, obecnie Jarosław Gowin "czuje się dobrze". Politycy partii czekają na jego powrót - dodaje osoba, z którą udało nam się skontaktować.

Dymisja wicepremiera

Koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia została zerwana w połowie sierpnia. Jarosław Gowin piastował urząd wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Powodem zakończenia współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy miały być rosnące napięcia w związku z wdrażaniem Polskiego Ładu.

W propozycjach programowych PiS szczególne wątpliwości polityków Porozumienia budziły rozwiązania podatkowe i przepisy dotyczące składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Projekty były publicznie krytykowane przez polityków Porozumienia, między innymi przez wiceminister rozwoju Annę Kornecką.

W efekcie rozstania PiS i Porozumienia część współpracowników Jarosława Gowina opuściło szeregi swojej dotychczasowej partii. Taką decyzję podjął między innymi Marcin Ociepa, który pozostał na zajmowanym wówczas stanowisku wiceministra obrony narodowej, a następnie założył własne stowarzyszenie OdNowa RP. Część posłów będących kiedyś członkami Porozumienia zasiliło też szeregi partii Republikanie Adama Bielana. Obecnie w sejmowym kole parlamentarnym Porozumienia jest pięciu posłów. Oprócz lidera są to: Stanisław Bukowiec, Iwona Michałek, Magdalena Sroka oraz Michał Wypij.

Polsatnews.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Gowin | stan zdrowia | wicepremier

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy