Reklama

Reklama

Lublin: Ukrainiec chciał zabić Białorusina. Mieli pokłócić się o wojnę w Ukrainie

34-letni Ukrainiec Maksym V. jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa Białorusina. Mężczyźni spożywali razem alkohol. 34-latek zaatakował obywatela Białorusi nożem a powodem miała być kłótnia o wojnę w Ukrainie. Przeciwko Ukraińcowi trafił do lubelskiego sądu akt oskarżenia.

Prokuratura ustaliła, że 1 marca Youheni B. przyjechał z Białorusi do Kozłówki (pow. lubartowski), gdzie zatrzymał się w jednym z mieszkań, żeby odbyć kwarantannę przed rozpoczęciem pracy. Poznał Maksyma V., z którym spożywał alkohol.

Youheni B. miał już się szykować do snu, kiedy, jak wskazano w akcie oskarżenia, zobaczył V. ze swoją saszetką w ręku. Następnie 34-latek zaatakował go od tyłu, jedną ręką chwycił, a drugą kilkukrotnie zadał ciosy nożem w klatkę piersiową oraz prawe ramię.

Białorusinowi udało się uciec

Według śledczych, pokrzywdzony odepchnął napastnika, spytał go, co robi, ale V. nadal atakował. B. uciekł z budynku, wbiegł na jezdnię i zatrzymywał pojazdy, których kierowcy wezwali pogotowie i policję.

Reklama

Tego samego dnia policjanci patrolujący teren zatrzymali 34-latka i podczas przeszukania znaleźli rzeczy pokrzywdzonego. Podejrzany trafił do aresztu, w którym obecnie przebywa.

Powodem miała być wojna w Ukrainie

Jak podała prokuratura, podczas przesłuchania Maksym V. początkowo przyznał się do wymachiwania nożem w stronę pokrzywdzonego, ale wyjaśni, że nie chciał go ugodzić. Twierdził, że pokłócił się z Youhenim B. o wojnę w Ukrainie, gdyż pokrzywdzony miał zaprzeczać, że wojska rosyjskie atakują Ukrainę także z Białorusi. Natomiast B. utrzymywał, że nie wie, jakimi pobudkami kierował się V.

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie zarzuca Maksymowi V. usiłowanie zabójstwa, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, kradzież i narażenie Yauhenia B. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

34-latek był wcześniej karany sądownie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy