Reklama

Książę William w Warszawie. Spotkał się z Rafałem Trzaskowskim

W środę do Polski przyjechał książę William, by spotkać się brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi na wschodniej flance NATO. Członek rodziny królewskiej postanowił odwiedzić przy okazji stołeczny punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podczas wizyty towarzyszył mu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Książę William złożył w środę wizytę w punkcie pomocy ukraińskim uchodźcom w Warszawie przy ul. Wołoskiej. Spotkał się przy tej okazji z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Jak poinformował reporter Polsat News Dawid Styś, książę Walii rozmawiał z uchodźcami i bawił się z dziećmi.

W środę wieczorem komunikat na temat wizyty opublikowano na profilu księcia i księżnej Walii w mediach społecznościowych. "Dzięki hojności Polaków, ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy" - napisano.

Reklama

W komunikacie podkreślono, że punkt przy ul. Wołoskiej zapewnia uchodźcom dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet "bezpłatny sklep", w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej.

"To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego" - podkreślono.

Na spotkanie zareagował również prezydent stolicy.

"Miałem dziś zaszczyt gościć w Warszawie Jego Królewską Wysokość Księcia Walii. Wspólnie odwiedziliśmy punkt dla uchodźców przy ul. Wołoskiej. Dziękuję za wizytę, za zaangażowanie, za całe wsparcie okazywane naszym ukraińskim przyjaciołom" - napisał Rafał Trzaskowski.

Wizyta księcia Williama w Polsce. Rozmawiał z brytyjskimi żołnierzami

Książę Walii przybył w środę do Polski, by spotkać się z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi na wschodniej flance NATO. Wizyta nie była wcześniej w żaden sposób zapowiadana.

Polsat News ustalił, że książę Walii złoży kwiaty przed grobem nieznanego żołnierza w Warszawie. W czwartek William spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Poprzednia wizyta brytyjskiego następcy tronu w naszym kraju miała miejsce w lipcu 2017 roku. Książę William przybył wówczas do Polski ze swoją żoną, księżną Kate. Para nosiła wtedy jeszcze tytuły księcia i księżnej Cambridge. William i Kate spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Trzaskowski | Książę William | Spotkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy