Reklama

Reklama

Kraków: Msza w intencji prezydentury Andrzeja Dudy

Na 4 dni przed początkiem kadencji prezydenckiej w Krakowie zostanie odprawiona msza święta w intencji prezydentury Andrzeja Dudy.

Eucharystia rozpocznie się 2 sierpnia o godzinie 12:30 w sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie. Wierni będą modlić się o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla nowego prezydenta.

Na plakacie zapraszającym na mszę umieszczono cytat ze świętego Jana Pawła II: "Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej".

Reklama

Z kolei 6 sierpnia - w dzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy - zostaną odprawione dwie msze święte. Pierwsza o 18.30 w warszawskim kościele wizytek na Krakowskim Przedmieściu będzie podziękowaniem za prezydenturę Bronisława Komorowskiego. Intencję zamówiła grupa wiernych.

Ponadto, tego samego dnia mszę w intencji Andrzeja Dudy współorganizują Archidiecezja Warszawska i nowo powstająca Kancelaria Prezydenta.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy