Reklama

Reklama

Kolejna tragedia w Tatrach. Nie żyje turystka

Na szlaku na Rysy doszło do kolejnego w ostatnich dniach śmiertelnego wypadku w Tatrach. Ratownikom nie udało się uratować życia turystki, która spadła w przepaść z wysokości 350 metrów. Nocna akcja sprowadzania z gór ciała zakończyła się o godz. 3 nad ranem.

Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR, w poniedziałek 11 października wieczorem do centrali TOPR dotarło zgłoszenie od turysty, który schodząc z Rysów, w dolnej części Grzędy stracił z oczu swoją partnerkę, która prawdopodobnie obsunęła się po twardym, zlodowaciałym śniegu. 

Tatry. Tragedia na Rysach

Próby nawiązania kontaktu głosowego nie powiodły się, a mężczyzna sam nie będąc w stanie kontynuować zejścia, poprosił o udzielenie pomocy.

- Z Morskiego Oka na ratunek ruszył ratownik pełniący tam dyżur, a z centrali TOPR wyruszyła wieloosobowa wyprawa z potrzebnym sprzętem. O godz. 20.30 ratownik odnalazł poszkodowaną w okolicy szlaku na Rysy - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Reklama

Jak dodał, kobieta po 350-metrowym upadku z wysokości leżała nieprzytomna z poważnymi obrażeniami. Między innymi czaszki, klatki piersiowej i kończyn z wyczuwalnym tętnem. - Niestety w trakcie opatrywania krwotoków, tętno turystki przestało być wyczuwalne, wobec czego rozpoczęto zabiegi resuscytacyjne. Mimo wysiłków toprowców turystki nie udało się uratować - relacjonował ratownik dyżurny.

Czytaj też: Tatry: Nie żyje mężczyzna, który spadł w 400-metrową przepaść

Tragedia na Rysach. Nie żyje turystka

Kolejni ratownicy dotarli do partnera turystki i przy pomocy technik linowych sprowadzili go do schroniska przy Morskim Oku i dalej do Zakopanego.

To kolejny tragiczny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich dni. Od piątku to już trzecia śmiertelna ofiara gór. 

Mimo panującej w ostatnich dniach słonecznej pogody, zachęcającej do górskich wędrówek, w wyższych partiach Tatr jest niebezpiecznie i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy