Reklama

Kinga Duda w pracy. Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcie

Kinga Duda została uchwycona w pracy. W mediach społecznościowych, a także na oficjalnej stronie prezydenta zamieszczono zdjęcie z jednego ze spotkań w Pałacu Prezydenckim, które, jako społeczna doradczyni, zorganizowała córka Andrzeja Dudy.

Kinga Duda pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta od sierpnia. Czym się zajmuje?

- Społeczni doradcy prezydenta, inaczej niż etatowi, nie mają ściśle określonych zadań i zakresu kompetencji. Na tym po prostu polega ta funkcja - doradzają prezydentowi wtedy, kiedy tego potrzebuje - mówił we wrześniu w rozmowie z Interią rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Kindze Dudzie, jak i każdemu ze społecznych doradców, nie przysługują żadne dodatkowe profity, jak np. gabinet, ochrona, środki pieniężne czy samochód. Nic z tych rzeczy - wskazywał prezydencki minister.

Reklama

11 grudnia na oficjalnej stronie prezydenta pojawiło się zdjęcie zrobione podczas jednego z posiedzeń w Pałacu Prezydenckim. Widzimy na nim córkę prezydenta w otoczeniu młodych ludzi.

Jak czytamy, fotografia została wykonana podczas pierwszego z cyklu spotkań "Młodzi w Pałacu" - akcji zainaugurowanej właśnie przez Kingę Dudę, a także Łukasza Rzepeckiego (także doradcę prezydenta).

"Doradcy zaprosili do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM) - największego w kraju forum współpracy organizacji pozarządowych, których członkami są młodzi Polacy. (...) Projekt obecnie realizowany przez Radę dotyczy sytuacji młodych w czasach koronawirusa. Dzięki badaniu uda się poznać opinię młodych ludzi na temat ich aktualnej sytuacji edukacyjnej, zdrowotnej, materialnej, relacji z innymi oraz aktywności społecznej i dostępu do informacji w czasie epidemii" - informuje Kancelaria Prezydenta.

Zdjęcie z posiedzenia z udziałem Kingi Dudy zostało opublikowane także w mediach społecznościowych. 

Jakie wykształcenie ma Kinga Duda?

Kinga Duda jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. Uczestniczyła w międzynarodowych konkursach z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym" - podaje Kancelaria Prezydenta. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy