Reklama

Reklama

Kary dla posłów PO za nieobecność podczas głosowania

Posłowie Platformy Obywatelskiej, nieobecni podczas głosowania za ustawą "kagańcową", zostali ukarani - donosi dziennikarz Interii Jakub Szczepański. Kary sięgną tysiąca złotych.

Przypomnijmy - Sejm zdecydował w czwartek o uzupełnieniu porządku obrad o przeprowadzenie pierwszego czytania projektu PiS dot. zmian w ustawach sądowych, który wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów m.in. za działania o charakterze politycznym.

Wynik głosowania to 195:204.

Jak zauważył m.in. Szymon Hołownia, gdyby posłowie opozycji liczniej stawili się na sali obrad, wynik mógłby być zupełnie inny.

Jak donosi nasz dziennikarz, Jakub Szczepański, posłowie Platformy Obywatelskiej, nieobecni podczas głosowania za ustawą "kagańcową", zapłacą kary. Po tysiąc złotych każdy.

Reklama

Lewica także ma zamiar ukarać swoich posłów, którzy nie stawili się na głosowaniu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy