Reklama

Reklama

Jerzy Stuhr wydał oświadczenie ws. jazdy po alkoholu. "Deklaruję pełną współpracę"

Jerzy Stuhr, korzystając z profilu swojego syna Macieja, opublikował oświadczenie dotyczące kolizji drogowej pod wpływem alkoholu, której był sprawcą. "Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu" - stwierdził.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 17 października, ok. godz. 17 na al. Mickiewicza w Krakowie. Prowadzony przez 75-letniego Jerzego Stuhra samochód marki Lexus uderzył w 44-letniego motocyklistę, który się przewrócił. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem miał we krwi 0,7 promila alkoholu. Aktor podkreślił, że wbrew doniesieniom mediów nie próbował uciec z miejsca zdarzenia. 

Jerzy Stuhr: Nie zbiegłem z miejsca wypadku

"Nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" - napisał. 

Jak poinformowała policja, poszkodowany został przetransportowany do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Mężczyzna miał uraz ręki. 

Reklama

Jerzy Stuhr o wypadku po alkoholu: Deklaruję pełną współpracę

Aktorowi odebrano prawo jazdy. Ma usłyszeć zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości, za co może grozić do dwóch lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pieniężna. W poniedziałek i wtorek Jerzy Stuhr brał udział w czynnościach z udziałem policji i prokuratury. 

"Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na profilu na Facebooku należącym do jego syna. 

"Wydarzenia ostatniej doby były druzgoczące dla mnie i mojej rodziny" - zaznaczył na początku wpisu Maciej Stuhr. 

"Czy napisanie, że ogromnie mi przykro z powodu wydarzenia, do jakiego doszło w dniu 17 października 2022 roku, cokolwiek zmienia? Niewiele. Niemniej, bez tych słów nie da się zacząć niczego" - dodał. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama