Reklama

Już dziś załamanie pogody. Uwaga na burze, śnieg i silny wiatr

Kto czeka na słoneczny weekend, srodze się zawiedzie. Jak wynika z prognoz IMGW, pierwszy weekend wiosny będzie raczej pochmurny i deszczowy. Miejscami mogą nawet pojawić się burze. Mieszkańcy miejscowości nadmorskich muszą się też przygotować na silny wiatr. Jaka będzie pogoda w sobotę i niedzielę? Co nas czeka po weekendzie?

ubiegły weekend mogliśmy się cieszyć wiosenną aurą. Dwucyfrowe temperatury odnotowano w przeważającej części kraju. W wielu regionach było słonecznie z ewentualnymi, przelotnymi opadami deszczu, przez co można było odczuć, że wiosna naprawdę się zbliża. Czy obecny weekend również będzie tak przyjemny?

Reklama

Prognoza pogody na weekend 25 i 26 marca 2023

Po ciepłym piątku, z przelotnymi opadami, a nawet lokalnie występującymi burzami, wiele osób liczyło na przyjemny, słoneczny weekend. Niestety, dziś i jutro będzie nieco chłodniej, a deszczu trochę więcej. W weekend Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii. To rozległy układ, który sprowadza do naszego kraju ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Jeśli chodzi o ciśnienie, dziś wystąpią jego niewielkie wahania. Jutro ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody na sobotę 25 marca 2023

Pogoda w weekend będzie pochmurna i deszczowa. W sobotę przelotny deszcz pojawi się niemal w całym kraju. Na wschodzie lokalnie mogą nawet wystąpić burze. W górach z kolei IMGW zapowiada opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr umiarkowany i porywisty. Najsilniej będzie wiać nad morzem, gdzie wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

W większości kraju termometry pokażą temperatury dwucyfrowe. Nawet 14 stopni Celsjusza będzie między innymi w Katowicach, Rzeszowie, Krakowie, Opolu czy Lublinie. Tylko w rejonach podgórskich temperatura będzie niższa - od 8 do 12 stopni Celsjusza. W Tatrach na szczytach górskich może być nawet ujemna.

Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana zmiana czasu z zimowego na letniz zimowego na letni. Będziemy więc spać o godzinę krócej. Wskazówki zegarów przestawiamy z godziny 2:00 na 3:00. 

Czytaj również: Bociany opóźnione, krokusów wciąż nie widać. Kiedy wreszcie wiosna?

Pogoda na weekend: pogoda na niedzielę 26 marca 2023

Prognozowana pogoda na niedzielę raczej nikogo nie uszczęśliwi. Według IMGW będzie pochmurno i deszczowo, choć miejscami mogą pojawić się przejaśnienia. Wiatr umiarkowany, a chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem, obowiązujące w strefie nadmorskiej. Uważać powinni między innymi mieszkańcy powiatu słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego i puckiego.

Najcieplej będzie na południu kraju. Nawet 14 stopni Celsjusza pokażą termometry w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie. Najchłodniej na północy, w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie temperatura maksymalna będzie wynosić od 7 do 10 stopni Celsjusza.

W poniedziałek czeka nas niestety ochłodzenie. Synoptycy zapowiadają opady deszczu na wschodzie. Na zachodzie zaś spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. W górach również prognozowane są opady śniegu. Na szczęście ochłodzenie nie będzie długotrwałe. W czwartek (30 marca) lub piątek (31 marca) ma się znów ocieplić.

Czytaj też: 

Zmiana klimatu już odmieniła zimy w Polsce. Czy lepienie bałwana pozostanie tylko wspomnieniem? 

Przez zmiany klimatu w Polsce będziemy uprawiać nowe owoce i warzywa 

Wstrząsające ustalenia naukowców. "Klimatyczna bomba zegarowa tyka"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy