Reklama

Reklama

Granica z Białorusią. Kilkadziesiąt prób nielegalnego przekroczenia granicy

​Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób - poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymano 23 migrantów - w tym obywatela Białorusi.

"W dniu 17.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób. W tym miesiącu 596 razy próbowano nielegalnie przekroczyć granicę Polski z Białorusią" - poinformowała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna.

Jak podała SG, zatrzymano 23 nielegalnych imigrantów: 10 obywateli Syrii, 7 obywateli Iraku, 2 obywateli Kuby, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatela Turkmenistanu i 1 obywatela Białorusi.

Białorusin zatrzymany

Do zatrzymania doszło w sobotę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Michałowie. Białorusin próbował przeprowadzić przez "zieloną granicę" 6 cudzoziemców. - Byli to mężczyźni, 4 obywateli Syrii i 2 obywateli Egiptu - powiedziała porucznik Michalska.

Reklama

Jak zaznaczyła rzeczniczka, w stosunku do cudzoziemców wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski. - Zostali zawróceni do linii granicy. Na 3 lata zostali też objęci zakazem wjazdu do Polski i państw Strefy Schengen - dodała.

W niedzielę zatrzymany Białorusin usłyszał zarzut pomagania w nielegalnym przekroczeniu granicy. - Decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku trafił na 3 miesiące do aresztu - przekazała porucznik Michalska.

Prawie 40 tys. prób przekroczenia granicy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy