Reklama

Reklama

Daniel Obajtek chce, by CBA ponownie skontrolowało jego oświadczenia majątkowe

Szef PKN Orlen Daniel Obajtek złożył wniosek do CBA o ponowną kontrolę swoich oświadczeń majątkowych. "Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem" - napisał na Twitterze Obajtek.

"Składam do CBA wniosek o weryfikację moich finansów do 16 marca 2021. Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem. Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem" - napisał na Twitterze Daniel Obajtek. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza, że otrzymało wniosek pełnomocnika Daniela Obajtka mec. Macieja Zaborowskiego. Biuro na tym etapie nie udziela innych informacji.

Pełnomocnik Daniela Obajtka przekazał dziennikarzom wcześniej, że wystąpił w jego imieniu o taka kontrolę zapewniając, że obecny prezes PKN Orlen nie ma nic do ukrycia. Pismem złożonym w CBA Obajtek wnosi o przeprowadzenie kompleksowej kontroli swojego majątku, w tym m.in. także ponownej kontroli złożonych w ubiegłych latach oświadczeń majątkowych

Reklama

"Zostałem już sprawdzony. To hucpa"

Wcześniej prezes PKN Orlen był gościem w Polski Radiu24. Jak przekonywał, został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę. Kontrola rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończyła w 2013 r.

- Prokuratura umorzyła postępowanie i zostałem sprawdzony z całego swojego życia zawodowego do 2013 roku. Wszystkie konta, przelewy, akty notarialne. W związku z tym, to jest jedna wielka nagonka, hucpa, polowanie na człowieka, zaszczucie człowieka i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek prawdą - przekonywał szef PKN Orlen.

"Polska Press to im siedzi ością w gardle"

- Od samego początku, będąc w Orlenie, a jestem już przeszło trzy lata, buduję koncern z sukcesami, zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat około 26 mld. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk miał 1,7 mld. (...) Przejęliśmy Energę, Ruch, Polska Press. A ta Polska Press to im siedzi taką ością w gardle, można brutalnie powiedzieć, że to jest niesamowite - stwierdził.

Daniel Obajtek wskazywał, że przez ostatnie trzy tygodnie był narażony na ataki i spekulacje. - Bo to tylko i wyłącznie są spekulacje. Ja oczywiście będę kierował to wszystko na drogę sądową - zapowiedział również.

Podkreślił, że jego dochody są udokumentowane i nie ukrywa majątku. - Ja się tego nie wstydzę, ja go nie ukrywam, księgi wieczyste są jawne - zaznaczył.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama