Reklama

Daniel Obajtek

Piątek, 23 grudnia 2022 (09:27)AktualizacjaPoniedziałek, 10 czerwca 2024 (12:41)

Daniel Obajtek to polski polityk i działacz samorządowy. W 2018 roku został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN ORLEN. Eurodeputowany X kadencji.

Daniel Obajtek
Daniel Obajtek/Jacek Domiński/Reporter

Daniel Obajtek

Daniel Obajtek - wykształcenie

Daniel Obajtek uczył się w technikum weterynaryjnym w Zespole Szkół Rolniczych w Nowym Targu, z którego został usunięty. Następnie pojął naukę w technikum rolniczym w Zespole Szkół w Myślenicach. 

Tę szkołę udało mu się ukończyć w 1995 roku i niedługo później zatrudnił się jako operator maszyn chemicznych w przedsiębiorstwie Elektroplast w Stróży. 

Od 2002 do 2006 roku pełnił funkcję radnego gminy Pcim, a w latach 2006–2015 był tam wójtem. Z uwagi na ambicje postanowił kontynuować edukację. 

W 2014 roku ukończył studia w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku związanym z ochroną środowiska. W 2019 roku został również absolwentem programu Executive MBA w języku polskim.

Daniel Obajtek - kariera zawodowa  

Najważniejszym dotychczasowym momentem w karierze zawodowej Daniela Obajtka jest stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego PKN ORLEN. Funkcję tę pełni od 6 lutego 2018 roku.

W latach 2017-2018 roku polityk był Prezesem Zarządu Grupy Energa S.A, a zanim podjął się tego wyzwania, od 2016 do 2017 roku kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jeszcze wcześniej był członkiem Rady Nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa (od lipca 2016 do lutego 2018), a także przewodniczącym Rady Nadzorczej DALMOR S.A ( od czerwca 2016 do lutego 2018).

Daniel Obajtek - kariera polityczna

Daniel Obajtek został kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego X kadencji.

Daniel Obajtek - życie prywatne

O życiu prywatnym Daniela Obajtka wiadomo stosunkowo niewiele. Jakiś czas temu media informowały o jego związku z Pauliną Salą

Bratem polityka jest zaś Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. 
Temat Daniel Obajtek znajdziesz również w serwisie: Sport, Biznes, Motoryzacja

Więcej na temat Daniel Obajtek

Powiązane z tematem Daniel Obajtek

Polski Koncern Naftowy ORLEN (w skrócie. PKN Orlen S.A) to Spółka Akcyjna założona 7 września 1999 roku. Jest największym producentem i dystrybutorem produktów naftowych oraz chemicznych w Polsce....

Daniel Obajtek - Wiadomości

Piątek, 14 czerwca 2024 (16:06)
"Na razie sprawy organizacyjne, ale już wkrótce merytoryczna praca na rzecz Polski" - napisał w mediach społecznościowych Daniel Obajtek. Były szef Orlenu, który zdobył mandat do europarlamentu,...
Wtorek, 4 czerwca 2024 (15:42)
Afera goni aferę. Skandal pędzi za skandalem. Nikt jednak nie zadaje pytanie, czy wystarczy mieć słuszność, aby zdecydowanie wygrać wybory z narodowymi populistami? Odpowiedź brzmi: nie.

Daniel Obajtek - Wideo