Reklama

Daniel Obajtek

Piątek, 23 grudnia 2022 (09:27)
Daniel Obajtek to polski polityk i działacz samorządowy. W 2018 roku został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN ORLEN. 
Daniel Obajtek - najważniejsze informacje
Daniel Obajtek /Jacek Domiński /Reporter

Daniel Obajtek - najważniejsze informacje

Daniel Obajtek to polski polityk i działacz samorządowy. W 2018 roku został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN ORLEN

Daniel Obajtek - wykształcenie

Daniel Obajtek uczył się w technikum weterynaryjnym w Zespole Szkół Rolniczych w Nowym Targu, z którego został usunięty. Następnie pojął naukę w technikum rolniczym w Zespole Szkół w Myślenicach. 

Tę szkołę udało mu się ukończyć w 1995 roku i niedługo później zatrudnił się jako operator maszyn chemicznych w przedsiębiorstwie Elektroplast w Stróży. 

Od 2022 do 2006 roku pełnił funkcję radnego gminy Pcim, a w latach 2006–2015 był tam wójtem. Z uwagi na ambicje postanowił kontynuować edukację. 

W 2014 roku ukończył studia w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku związanym z ochroną środowiska. W 2019 roku został również absolwentem programu Executive MBA w języku polskim.

Daniel Obajtek - kariera zawodowa  

Najważniejszym dotychczasowym momentem w karierze zawodowej Daniela Obajtka jest stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego PKN ORLEN. Funkcję tę pełni od 6 lutego 2018 roku.

W latach 2017-2018 roku polityk był Prezesem Zarządu Grupy Energa S.A, a zanim podjął się tego wyzwania, od 2016 do 2017 roku kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jeszcze wcześniej był członkiem Rady Nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa (od lipca 2016 do lutego 2018), a także przewodniczącym Rady Nadzorczej DALMOR S.A ( od czerwca 2016 do lutego 2018).

Daniel Obajtek - życie prywatne

O życiu prywatnym Daniela Obajtka wiadomo stosunkowo niewiele. Jakiś czas temu media informowały o jego związku z Pauliną Salą

Bratem polityka jest zaś Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. 

Temat Daniel Obajtek znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Daniel Obajtek

Daniel Obajtek - Wiadomości

Daniel Obajtek - Wideo